S.No. | Name | Gender | Designation | Office Address |
---|---|---|---|---|
Accepted Nominees list3
05 Dec 2016
|
||||
1 | Deepak Krishna | Male | Project Assistant | Science and Engineering Research Board 5 & 5A, Lower Ground Floor Vasant Square Mall Sector-B, Pocket-5 Vasant Kunj |
Accepted Nominees list2
25 Nov 2016
|
||||
1 | Anjali Pancholy | Female | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
2 | Ranganna Srinivas | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
3 | Pawan Kumar | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
4 | Abha Agarwal | Female | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
5 | Achala Mediratta | Female | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
6 | Jasmine Bimra Mallick | Female | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
7 | Nitin Kumar Azad | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
8 | Harpal Shashikant Dave | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
9 | Baskar Sellaiya | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
10 | Arvind Kaushik | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I.P. Estate, I.T.O, New Delhi |
11 | Ram Swaroop Meena | Male | Group A | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I. P. Estate, ITO |
12 | Asha Chandra | Female | Group B | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I. P. Estate, ITO |
13 | Rakesh Chauhan | Male | Group B | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I. P. Estate, ITO |
14 | Regina Valeria Toppo | Female | Group B | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I. P. Estate, ITO |
15 | Nirmal Bisht | Female | Group B | TCPO, E-Block, Vikas Bhawan, I. P. Estate, ITO |
Accepted Nominees list1
21 Nov 2016
|
||||
1 | Rathna Gurumurthy | Female | Assistant Section Officer | East Block VII, R.K. Puram, New Delhi 110 066 |
2 | Biswajit Roy | Male | 4800/Dy.Sp(FP) | East Block 7, R K Puram, New Delhi 110066 |
3 | Sadhanananda Mandal | Male | 4800/ Dy Supdt.(F.P) | EAST BLOCK-VII,R K PURAM, New Delhi-110066 |
4 | Khijum Manyu | Male | Assistant Section Officer | Arunachal Pradesh civil secretaria Itanagar,General Administration (G.A) Branch,ESS- Sector. (C/o Commissioner G.A. Govt. of Arunachal Pradesh Itanagar) |
5 | Omin Jerang | Male | Senior Secretariat Assistant | Department of Administrative Reforms,AP Civil Secretariat, Block No.4, 4th Floor, ESS-Sector, Itanagar. |
6 | Surender Pratap Singh | Male | Section Officer | NCRB, East Block-7, Level-III, Vivekananda Marg, R.K. Puram, New Delhi-110066 |
7 | Ravinder Kumar | Male | Section Officer | EAST BLOCK 7 R K PURAM NEW DELHI 110066 |
8 | Promod Gupta | Male | Senior Secretariat Assistant | Personnel Department, Government of Arunachal Pradesh, Arunachal Pradesh Civil Secretariat, Itanagar |
9 | Ashok K Gupta | Male | Assistant Registrar | Indian Institute of Technology (Indian School of Mines) |
10 | Tagam Tatak | Male | C | Establishment (A) Branch Arunachal Pradesh Civil Secretariat, Itanagar |