S.No. | Name | Gender | Designation | Office Address |
---|---|---|---|---|
Accepted Nominees list
30 May 2016
|
||||
1 | Vibhavari Vaman Shendye | Female | IInd | 20-A, Dr. Ambedkar Road |
2 | Aleyamma Mathai | Female | 11nd | 20-A, Dr. Ambedkar Road |
3 | Archana Kukreja | Female | Assistant Section Officer | UNDER SECRETARY(ADMN.), MINISTRY OF WATER RESOURCES, RD & GR, SHRAM SHAKTI BHAWAN, RAFO MARG, |
4 | Harender Singh | Male | Junior Secretariat Assistant | UNDER SECRETARY (ADMN), MINISTRY OF WATER RESOURCES, RD UNDER SECRETARY (ADMN, MINISTRY OF WATER RESOURCES, RD & GR, SHRAM SHAKTI BHAWAN,RAFI MARG, NEW DELHI |
5 | Ashok Kumar Gogia | Male | FINANCE OFFICER | CENTRAL UNIVERSITY OF HARYANA, JANT-PALI, MAHENDERGARH |
6 | Lata Kumari | Female | U.D.C | CENTRAL RESEARCH INSTITUTE KASAULI DISTT. SOLAN STATE HIMACHAL PRADESH - 173204 |
7 | Rajinder Kumar | Male | OFFICE SUPERINTENDANT | CENTRAL RESEARCH INSTITUTE KASAULI DISSTT. SOLAN STATE HIMACHAL PRADESH - 173204 |
8 | Dileep Kumar Sharma | Male | Assistant Section Officer | 2-A, Lavan Bhawan, Lavan Marg, Jhalana Doongri, |
9 | Devendra Pratap | Male | Group A | Office of the Registrar, IIT (BHU) Varanasi - 221005 U.P. |
10 | Sudhanshu Shukla | Male | GROUP A | Indian Institute of Technology (Banaras Hindu University) VARANASI – 221005 (UP) INDIA |
11 | C Thiruvankatam | Male | SI(M) | O/O THE IG (TRG), DTE. GENL, CRPF, EAST BLOCK NO.10, LEVEL 7, R.K. PURAM, NEW DELHI |
12 | Vennam Munuswamy Venu Gopal | Male | ASI(M) | O/O THE IG (TRG) DTE. GENL, CRPF, EAST BLOCK NO.10, LEVEL 7, R.K. PURAM, NEW DELHI |
13 | Amrendra Kishore | Male | Section Officer | Namkum |
14 | Antony Ignatius Amaresh P | Male | GROUP A, GAZETTED | 1St Stage, 1St Cross, Peenya Industrial Estate |
15 | Bhuwan Chandra Kandpal | Male | ASSTT. ADMN.OFFICER | Kokta Road, Anand Nagar |
16 | Viswanathan T | Male | AAO/DDO | CIFT Junction, Willingdon Island, Matsyapuri P.O |
17 | Soumitra Sinha | Male | GROUP C | IIT(BHU),LANKA , VARANASI |
18 | Bipin Bihari Pathak | Male | GROUP C | INDIAN INSTITUTE OF TECHNOLOGY (BHU) VARANASI |
19 | Rajiv Ranjan Upadhyay | Male | SECTION OFFICER | 5TH FLOOR RRDA BUILDING PRAGATI SADAN KUTCHERY ROAD RANCHI |
20 | Syed Rashid Naseem | Male | ASSISTANT | 5TH FLOOR RRDA BUILDING PRAGATI SADAN KUTCHERY ROAD RANCHI |
21 | T R Poulose | Male | Sr. Section Officer | East Block 9 Level 7 R.K Puram New Delhi 110066 |
22 | Swapan Kumar Sinha | Male | Section Officer | 12, Regent Park |
23 | Anoop Kumar | Male | SR. AUDITOR | East Block 9 level 7 R.K Puram New Delhi 110066 |
24 | Somendra Kumar Mishra | Male | SR. AUDITOR | EAST BLOCK 9 LEVEL 7 RK PURAM NEW DELHI 110066 |
25 | Sanesh Deep | Male | SR AUDITOR | EAST BLOCK 9 LEVEL 7 RK PURAM NEW DELHI 110066 |
26 | Harpal Singh | Male | Sr. SECTION OFFICER | EAST BLOCK 9 LEVEL 7 RK PURAM NEW DELHI 110066 |
27 | Om Prakash Jayal | Male | ASSTT. ADMN. OFFICER | NEAR I.T.I., SHASTRI NAGAR, JODHPUR 342003 |
28 | R N Subramanian | Male | Assistant Administrative Officer | PB No.1701, Marikunnu Post, Kozhikode |
29 | Sawan Kumar | Male | Group C, Jr. Clerk | ICAR-NRC on Litchi, Mushahari Farm, P.O.- Mushahari, Dist-Muzaffarpur(Bihar) |