S.No. | Name | Gender | Designation | Office Address |
---|---|---|---|---|
Accepted Nominees list5
06 Dec 2016
|
||||
1 | Savendra Rawat | Male | Dy. Director (Education) | Directorate of Education, Andaman & Nicobar Adminstration, VIP Road, Port Blair - 744103 |
Accepted Nominees list4
05 Dec 2016
|
||||
1 | Shanti Prabhakar Vaidya | Female | Scientist D | C.W.P.R.S. Khadakwasla, Pune24 |
Accepted Nominees list3
30 Nov 2016
|
||||
1 | Ram Prasad | Male | Assistant Section Officer | New Delhi |
Accepted Nominees list2
24 Nov 2016
|
||||
1 | Duraipandiyan Rethinasamy | Male | Section Officer | Antariksh Bhavan, New BEL Road, Bangalore - 560 094 |
2 | Seema Srivastava | Female | Group-A, Asst. Director | Central Forensic Science Laborator,Ramanthapur, HYderabad, Telangana |
3 | Dr. Anil Kumar | Male | Dy.Director .Incometax (S) | Aayakar Bhawan , IIIrd Floor , RCC, Bhainsalai Ground , meerut |
4 | Juliana R Vincent | Female | Senior Secretariat Assistant | KORAMANGALA II BLOCK, SARJAPUR ROAD |
5 | Meenakshi Sumbly | Female | B | LIBRARY AVENUE,PUSA |
6 | Anju Nanda | Female | CMO(NFSG) CGHS | c/o AD,CGHS,,114/115 JINDAL PLAZA,,VIBHUTI KHAND |
7 | Gopal Krishna Varanasi | Male | Scientist-E/ Deputy Director | 20-A, Dr.Ambedkar Road |
8 | Sudeep Balan Anakkathil | Male | Scientist D | 20-A, Dr Ambedkar Road, Post Box No. 11, Pune |
9 | Savita Arya | Female | Assistant Section Officer | jaisalmer house, 26, mansingh road,department of justice pin-110011. |
Accepted Nominees list1
15 Nov 2016
|
||||
1 | Minati Sahoo | Female | 1st class officer | Landiguda |
2 | Anithakumari S | Female | Marketing & Publicity Officer | Coir House, Pallimukku Junction, M.G.Road, Ernakulam |
3 | Gopala Krishnan V.p. | Male | ADMINISTRATIVE OFFICER | M.G.ROAD, ERNAKULAM, KOCHI-16 |
4 | Virender Singh Rawat | Male | Section Officer | NATIONAL INSTITUTE OF PATHOLOGY (Indian Council of Medical Research), Sriramachari Bhawan, Safdarjang Hospital Campus, Post Box No.4909, New Delhi |
5 | Sree Kumar V | Male | Under Secretary | ISRO Satellite Centre, Vimanapura, Bengaluru |
6 | Alamelu . Mangai | Female | ASSISTANT MANAGER | For Chief General Manager Naval Armament Depot NAD Post |
7 | Ketki Pandit | Female | Autonomous Body | Film and Television Institute of India, Law College Road, Pune 411004 |
8 | Madhava Rao Durugu D | Male | UDC | FOR CHIEF GENERAL MANAGER NAVAL ARMAMENT DEPOT NAD POST |
9 | Koneti Ram Tej | Male | TRADESMAN MATE | FOR CHIEF GENERAL MANAGER NAVAL ARMAMENT DEPOT NAD POST |
10 | Kakinada Laxmi Achary | Male | UPPER DIVISION CLERK | FOR CHIEF GENERAL MANAGER NAVAL ARMAMENT DEPOT NAD POST |
11 | Shyam Sunder Sejwal | Male | Dy Comdt | O/O the IG (Training) Dte. General, CRPF East Block No. 10, Level 7 R.K. Puram, New Delhi. |
12 | Sunitha V M | Female | Asstt Commandant | O/O the IG (Training) Dte. General, CRPF East Block No. 10, Level 7 R.K. Puram, New Delhi. |
13 | Anju Dwivedi | Female | Deputy Commandant | O/O the IG (Training) Dte. General, CRPF East Block No. 10, Level 7 R.K. Puram, New Delhi. |
14 | Vikram Singh | Male | DC | O/O the IG (Training) Dte. General, CRPF East Block No. 10, Level 7 R.K. Puram, New Delhi. |
15 | Rebecca Rongmei | Female | EXECUTIVE 1 | CORPORATE OFFICE,BROOKLAND COMPOUND,LOWER NEW COLONY, |
16 | Kanchan Doley Mugli | Female | EXECUTIVE 2A | NEEPCO,CORPORATE OFFICE,BROOKLAND COMPOUND,LOWER NEW COLONY |