Wednesday, January 24, 2018
Hindi Website Button Here
KM-07(04 Dec 2017-06 Dec 2017)
Accepted Nominees list3
01 Dec 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Satis Mesra Male UNDER SECRETARY PARLIAMENT STREET, NEW DELHI
2 Shrish Chandra Dixit Male Additional Director Training Unit, Room . No. 219, Rajya Sabha Secretariat, Parliament House Annexe, New Delhi
Accepted Nominees list2
25 Nov 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Rahana V M Female CLASS I Law Department, Govt Secretariat, Govt of Kerala, Statue, Thiruvananthapuram,Kerala,695001
2 Beena K P Female CLASS I LAW DEPARTMENT ,GOVT.SECRETARIAT,GOVT.OF KERALA,STATUE,TRIVANDRUM ,KERALA
3 Mohana Chandran Nair Male Under Secretary Government Secretariat, Thiruvananthapuram
Accepted Nominees list1
14 Nov 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Ankur Gautam Male A(Class-1)/Assistant Director Head Office : NCDC, 4, Siri Institutional Area, Hauz Khas, NEW DELHI - 110016 Shimla Regional Office : Kay Kay House Upper Kaithu,Near Tara Hall School,SHIMLA - 171001(Ph:0177-2657689)
2 Satish Narayan Tiwari Male Class-I Room Number AD-224, Administrative Block Indian Institute of Technology, Hauz khas , New Delhi-110016
3 Manmohan Mishra Male Deputy Secretary Krishna Gate Naval Base
4 Akrishta Ritu Female 5400 4, Siri Institutional Area, Hauz Khas
5 Mohamad Haneefa M M Male GRADE 1 Kerala Government secretariat, General Administration Department, Statue, Thiruvananthapuram 695001
6 Vijaya Kumar S Male GRADE 1 Kerala Government secretariat, General Administration Department, Statue, Thiruvananthapuram 695001
7 Janardhanan K Male grade 1 Kerala Government secretariat, General Administration Department, Statue, Thiruvananthapuram 695001
8 Rajendran C Male GRADE 1 Kerala Government Secretariat, General Administration Department, Statue, Thiruvananthapuram 695001
9 Abhilash Ad Male css- Senior Assistant Head P & GA, Liquid Propulsion Systems Centre, Indian Space Research Organisation, Valiamala, Thiruvananthapuram, Kerala
10 Ganesh A Male CSS-Senior Assistant Head P & GA Liquid propulsion Systems centre Indian Space reasearch organization Valiamala, Thrivananthapuram
11 Sardarni Inderjeeth Kour Female P.A. to Communications P.A. to J.D.(Communications), Information Technology, Electronics and Communications (ITE&C) Department, Room No. 422, 3rd Floor, D-Block, Telangana Secretariat, Hyderabad-500022 Telangana, India.
12 Vaghela Dharmendrasinh Brijrajsinh Male PB 4 GRADE PAY 9000 IPGT AND RA GUAJRAT AYURVED UNIVERSITY JAMNAGAR GUJARAT 361008
13 Nileshkumar Navinchandra Bhatt Male PB 3 GARADE PAY 5400 IPGT AND RA, GUAJRAT AYURVED UNVIERSITY JAMNAGAR
14 Biju J Male 1 Govt Secretariat Trivandrum
15 Abha Rani Singh Female Director. direct taxes regional training institute DIRECT TAXES REGIONAL TRAINING INSTITUTE,EAST BLOCK, LEVEL-3, RK PURAM
16 Rajendra Kumar Panda Male Deputy Secretary. Headquartets, Eastern Naval Command Naval Base P.O
17 K.m.f. Prema Kumari Female Principal Private Secretary.. ISRO SATELLITE CENTRE, OLD AIRPORT ROAD, VIMANAPURA PO, BANGALORE 560017
18 Saraswathy A Female Personal Assistant ISRO SATELLITE CENTRE, P.B NO.1795, old airport road,vimanpura post, BANGALORE 17
19 Prince Ghanshyam Pandey Male A MAIN CAMPUS:V.N.Purav Marg,Deonar,Mumbai 400088. POSTED AT: Tata Institute of Social Sciences,Tuljapur-413 601,Dist-Osmanabad,Maharashtra,India. Tel: 9270105222/23/24/25/26 Email: info.srd@tiss.edu
20 Rajesh Kumar M Male class I M G Road
21 Potharaju Ramesh Babu Male JUNIOR MANAGER NAVAL ARMAMENT DEPOT, NAD POST
22 Md Waqar Raza Male Senior Administrative Officer-II Office of The Director General (Naval Systems & Materials), NSTL Campus, Vigyan Nagar,
23 Deepak Kumar Pandey Male SECTION OFFICER IN JNU Admin Block, JNU New Campus, Jawaharlal Nehru University