S.No. | Name | Gender | Designation | Office Address |
---|---|---|---|---|
Accepted Nominees list
08 Jun 2015
|
||||
1 | Bipin Bihari Pathak | Male | Junior Assistant | IIT (BHU) VARANASI |
2 | Mukesh Kumar | Male | JUNIOR ASSISTANT | Indian Institute of Technology (BHU) Varanasi |
3 | Soumitra Sinha | Male | Junior Assistant | IIT(BHU), Varanasi, U.P., 221005 |
4 | Sunil Kumar Sonakar | Male | JUNIOR ASSISTANT | Indian Institute of Technology (BHU), VARANASI |
5 | Som Deo Keshari | Male | Junior Assistant | Indian Institute of Technology (Banaras Hindu University) Varanasi-221005 |
6 | Ravi Shankar | Male | Assistant Section Officer | Ministry of Textiles, Udyog Bhawan, New Delhi |
7 | Mahinder Kumar Gandhi | Male | Assistant Section Officer | Ministry of water resources RD & GR, R. K. Puram |
8 | Pardeep Kumar | Male | Assistant Section Officer | Sewa Bhawan, R. K. Puram |
9 | Rina Panja | Female | Assistant Section Officer | Sewa Bhawan, R. K. Puram |
10 | Mustaque Khan | Male | Office Assistant | Science and Engineering Research Board, 5 & 5A Lower Ground Floor, Vasant Square Mall, Vasant Kunj, New Delhi 110 070 |
11 | Megha Bhatnagar | Female | Admn Asst. | Science and Engineering Research Board, 5 & 5A, Lower Ground Floor, Vasant Square Mall, Vasantkunj, New Delhi 110 070 |
12 | Rajesh Kumar | Male | SSA | Room no 008 Training Unit PSS Parliament House Annexe Delhi |
13 | Jagjeet Singh | Male | SSA | 008 Training Unit PSS Parliament House Annexe, New Delhi |
14 | Anil Kumar | Male | SSA | 008 Training Unit Parliament House Annexe New delhi |
15 | Charulata Kapil | Male | SSA | 008, training unit pss. Parliament House Annexe, New Delhi |
16 | Pankaja Soman | Female | Group B | NCERT, Sri Aurobindo Marg, New Delhi |
17 | Santosh Raghav | Female | Group B | NCERT, Sri Aurobingo Marg, New Delhi |
18 | Rajendra Singh Rawat | Male | Group B | Sri Aurobindo Marg, New Delhi |
19 | Krishna Kumar | Male | Group B Gazetted | NCERT, Sri Aurobindo Marg, New Delhi |
20 | Phool Singh Meena | Male | Group B Ghazatted | Sri Aurobindo Marg NEw Delhi |
21 | Manju Tannan | Female | Group B Gazatted | Sri Aurobindo Marg New Delhi |
22 | Vinay Shankar Tripathi | Male | Administrative Officer-I | Command Civilian Personnel Officer, Arjun Block, Naval base, Scindia Jn, Visakhapatnam |
23 | Mohammad - Abbas | Male | GROUP B/INSP(PA) | EAST BLOCK NO.10, LEVEL-7, R.K.PURAM, NEW DELHI |
24 | Binod Prasad | Male | GROUP-B/SUB INSPECTOR(MIN) | EAST BLOCK NO. 10 LEVEL-7, R.K.PURAM NEW DELHI |
25 | Santosh Kumar Singh | Male | GROUP B/INSPECTOR(MIN) | EAST BLOCK NO.10, LEVEL-7,R.K.PURAM, NEW DELHI |
26 | Lal Babu Mahto | Male | GROUP B/SUB-INSPECTOR(MIN) | EAST BLOCK NO. 10, LEVEL-7, R.K.PURAM, NEW DELHI |
27 | Arun Kumar Singh | Male | GROUP B/SUB-INSPECTOR(MIN) | EAST BLOCK NO. 10, LEVEL-7, R.K.PURAM, NEW DELHI |
28 | Hans Raj | Male | Assistant Section Officer | Sewa Bhawan R K Puram New Delhi |
29 | Anuradha Sriram | Female | Assistant Section Officer | 244, 2ND FLOOR, AAYAKAR BHAVAN ANNEXE, M.K.ROAD, NEW MARINE LINES |