ISTM Logo Here

Wednesday, July 18, 2018
Hindi Website Button Here
WGST-2(11 Dec 2017-12 Dec 2017)
Accepted Nominees list5
12 Dec 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Debayan Rana Male Asset. Manager 52/1A, Ballygunge Circular Road, Ispat Niketan
2 Sandeep Kumar Male Manager A-2A-2B, SECTOR-24, NOIDA
3 Rakesh Kumar Male Agm FCI RO DELHI,Rajendra bhawan Rajendra palace
4 Rakesh Gorawara Male Senior Clerk West Block VII, R.K. Puram, New Delhi-110066
5 Smruti R Desale Male AAO West Block VII R.K. Puram, Sector 1, New Delhi-110066
Accepted Nominees list4
02 Dec 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Yugraj Pal Male Cat-I 16-20,Barakhamba Lane, New Delhi-110001
2 Ashok Kumar Male SECTION OFFICER PRASAR BHARATI SECRETARIAT, PRASAR BHARATI HOUSE, COPERNICUS MARG, NEW DELHI-1
3 Ashutosh Rajhans Male MANAGER A-2A,A-2B, SECTOR-24, NOIDA 201301
4 Hem Chand Jain Male Associate Professor SECTOR-3, DWARKA,
Accepted Nominees list3
27 Nov 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Sangeeta Talwar Female Associate Professor Sector-3, Dwarka,
2 Sanjay Dhobhal Male Section Officer Shri Ram College of Commerce, University of Delhi North Campus, Maurice Nagar, Delhi 110007
3 Anand Kumar Rai Male Junior Manager Ispat Niketan 52/1A, Ballygunge Circular Road Kolkata
4 Debabrata Dey Male ASSTT.MANAGER(F&A) 52/1A, BALLYGUNGE CIRCULAR ROAD, KOLKATA 700019
5 Alok Shukla Male S.O. (Accounts) Bhagini Nivedita College (University of Delhi), Village Kair, near itraon, New Delhi-110043.
6 Sushil Kumar Singh Male ASSTT ACCOUNTS OFFICER LAO(B) KOLKATA EM BLOCK, SECTOR V SALTLAKE
Accepted Nominees list2
21 Nov 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Bantehsonglang Blahwar Male Assistant Registrar Bijni Complex, Laitumkhrah
2 Rajesh Gupta Male Group B Gazetted O/o Superintendent Postal Stores Depot, Block No. 12 & 12A, SDA Complex, Kasumpti, Shimla
3 Hari Kumar S Male SECTION OFFICER (A/CS) SECTOR-3, DWARKA
4 Sikander Aggarwal Male ADMINISTRATIVE OFFICER SECTOR-3 DWARKA
5 Lakshmi Budhiraja Female Section Officer F-3, Hauz Khas Enclave, University of Delhi, Delhi.
Accepted Nominees list1
15 Nov 2017
S.No. Name Gender Designation Office Address
1 Yogender Singh Male ASSTT COMDT TRAINING DTE CRPF, LEVEL -7, EAST BLOCK-10, R.K.PURAM, NEW DELHI-110066
2 Rajinder Singh Bisht Male SECTION OFFICER VASUNDHARA ENCLAVE
3 Subrata Kumar Nag Male ASSTT COMDT TRAINING DTE CRPF, LEVEL -7, EAST BLOCK-10, R.K.PURAM, NEW DELHI-110066
4 Sanjay Kumar Sharma Male OFFICIATING SECTION OFFICER DYAL SINGH COLLEGE, UNIVERSITY OF DELHI, LODHI ROAD, NEW DELHI -110003
5 Narender Singh Rawat Male Section Officer SANCHAR BHAWAN, 20 ASHOKA ROAD NEW DELHI
6 Parveen Kumar Male section officer Ring Road, Raja Garden
7 Mohammad Sayeed Ansari Male SUB PAY OFFICER AMD COMPLEX, CIVIL LINES, NEAR HANUMAN MANIDR, TELANKHEDI
8 Ashwani Kumar Male S.O. School of Open Learning, 5, Cavalary Lines, University of Delhi, Delhi -7.
9 Sivarama Krishna S Male ICAR 7th Mile, Besides Jawahar Navodaya Vidyalaya, Pedavegi, West Godavari District
10 Gowri Shankar Punnam Male ICAR 7th Mile, Besides Jawahar Navodaya Vidyalaya, Pedavegi, West Godavari District
11 Kantender Dobrial Male Group B Gazatted Central Farm Machinery Training & Testing Institute, Tractor Nagar,
12 Suneel Kumar Choudhary Male Senior Secretariat Assistant (SSA) Director, CFMTTI, TRACTOR NAGAR, BUDNI . (M.P.)
13 Chander Pratap Raghave Male Joint Registrar School of Open Learning University of Delhi, North Campus, 7, Cavalry Lines,
14 Kiran Kiran Female Registration Officer/Office Superintendent (I/C) Jawahar Lal Nehru Bhartiya Chikitsa Avam Homoeopathy Anusandhan Bhawan, 61-65, Institutional Area, Janakpuri D Block, New Delhi-110058
15 Praveen Bhatia Male 4800 BLOCK NO. 09, GEETA COLONY, DELHI-110031
16 Pritam Chand Dogra Male 4600 BLOCK NO 09, GEETA COLONY, DELHI-31
17 Rahul Jha Male SR. ACCOUNTS OFFICER BRIGADIER S.K. MAZUMDAR MARG, LUCKNOW ROAD, TIMARPUR
18 Jatinder Bir Singh Male A Opposite TV Tower Pitam Pura Delhi
19 Santosh Kumar Upadhyay Male Accountant Jawahar Lal Nehru Bhartiya Chikitsa Avam Homoeopathy Anusandhan Bhawan, 61-65, Institutional Area, Janakpuri D Block, New Delhi-110058
20 Krishna Kumar Male LDC Jawahar Lal Nehru Bhartiya Chikitsa Avam Homoeopathy Anusandhan Bhawan, 61-65, Institutional Area, Janakpuri D Block, New Delhi-110058
21 Madhava Nand Male ASSISTANT REGISTRAR (OFFG.) SCHOOL OF OPEN LEARNING, 5, CAVALARY LANE, UNIVERSITY OF DELHI, DELHI-110007
22 Nisha . Female 4600 School of Open Learning, University of Delhi, Delhi
23 Bedantika Dutta Female Assistant Administrative Officer ICAR-NBSS&LUP;, REGIONAL CENTRE KOLKATA,SECTOR-II, BLOCK-DK, SALT LAKE CITY
24 C Preetha Female DY COMDT TRAINING DTE CRPF LEVEL-7, EAST BLOCK-10, R.K.PURAM, NEW DELHI-110066
25 Partha Sarathi Male DY COMDT TRAINING DTE CRPF LEVEL-7, EAST BLOCK-10, R.K.PURAM, NEW DELHI-110066