S.No. | Name | Gender | Designation | Office Address |
---|---|---|---|---|
Accepted Nominees list16
26 Feb 2019
|
||||
1 | Jai Kishan | Male | SENIOR SECRETARIAT ASSISTANT | SECRETARIAT, PARLIAMENT, SANSAD MARG, NEW DELHI -110001 |
2 | Gomathy Jayaraman | Female | Assistant Section Officer | Personnel section, Telecommunication Engineering Centre, Khurshidlal Bhavan, Janpath, New Delhi |
3 | Deo Nath Yadav | Male | DATA ENTRY OPERATOR | Block no. 12, CGO Complex, Lodhi Road |
4 | Akansha Francis | Female | Senior Secretariat Assistant | 3rd Floor,Tower 3 and 4, NBCC Plaza, Pushp Vihar, Saket, Delhi |
Accepted Nominees list15
25 Feb 2019
|
||||
1 | Jatin Maratha | Male | Assistant Section Officer | NACIN, ZTI, 3rd Floor, Tower 3 & 4 , NBCC Plaza, Pushp Vihar , Saket |
2 | Vivek Kumar Ruhela | Male | Assistant Section Officer | NACIN, ZTI, NBCC PLAZA, TOWER NO 3 & 4, 3RD FLOOR, SECTOR 5, PUSHP VIHAR, SAKET |
3 | Ghanshyam Kumar | Male | Senior Secretariat Assistant (Selection Grade) | Room No. 407, PHA extn. building, Rajya Sabha Secretariat, Parliament House, New Delhi. |
4 | Tufail Ahmad | Male | Senior Secretariat Assistant | Room No.219, Rajya Sabha Secretariat, Parliament House Annexe, New Delhi |
5 | Nitish Garg | Male | Assistant Section Officer | Tower 3 & 4, NBCC Plaza, Pushp Vihar,Sec 5 Saket New Delhi |
6 | Krishan Pal | Male | Assistant Section Officer | ROOM No. 406-B WING, NIRMAN BHAWAN, NEW DELHI. |
7 | Babita Smt. | Female | Senior Secretariat Assistant | Directorate of Estates, Admn. B, Maulana Azad Road, Nirman Bhawan, New Delhi. |
8 | Mamta Training Singh | Male | ACCOUNTS ASSISTANT | ISTD, Training House, B-23, Qutab Institutional Area, New Mehrauli Road |
9 | Barkha Kukreja | Female | Receptionist | Training House B 23 Qutab institutional Area New Mehrauli Raod |
10 | Rakesh Singh | Male | Assistant | ABV-IIITM Gwalior, Morena Link Rd, IIITM Campus, Gwalior |
11 | Parveen -------- | Female | Assistant Section Officer | 35, S.P., MARG, NEW DELHI |
12 | Nikhil Arora | Male | Assistant Section Officer | Plot No. 1/B, Sector 19-A, Madhya Marg, Chandigarh |
Accepted Nominees list14
25 Feb 2019
|
||||
1 | Anil Kumar | Male | Auditor | O/O the controller of aid accounts & audit division,/ministry of finance( DEA), 5th floor Janpath Bhawan, New Delhi-1 |
2 | Shweta Kumari | Female | Senior Technical Assistant (Group-B) | Directorate of Pulses Development,Govt. of India, Ministry of Agriculture & Farmers Welfare (DAC & FW), 6th Floor, Vindhyachal Bhawan |
3 | Mukesh Kumar | Male | Inspector | Office of the Commissioner of Customs Pune ICE HOUSE COMPLEX, SASSOON ROAD OPPOSITE WADIA COLLEGE PUNE-411002 |
4 | Mohit Sharma | Male | MTS | NH-8, Near SSB Office, Mahipalpur, New Delhi |
Accepted Nominees list13
25 Feb 2019
|
||||
1 | Parveen Kumar | Male | LDC | TEEN MURTI HOUSE NEAR CHANKYAPURI POLICE STATION NEW DELHI |
2 | Sahil Guleria | Male | LDC | TEEN MURTI HOUSE NEAR CHANKYAPURI POLICE STATION NEW DELHI |
3 | Mohemad Irfaan | Male | Lower Division Clerk | NWDA, 18-20, Community Centre, Saket, New Delhi |
4 | Sandip Silawat | Male | Senior Technical Assistant | 6th floor Vindhyachal Bhavan |
5 | Yogesh Yogesh | Male | Lower Division Clerk | 18-20 Community Center Saket |
Accepted Nominees list11
07 Feb 2019
|
||||
1 | Dile Ram | Male | Technical Assistant | Block -III JNU Old Campus, New Delhi 110067 |
Accepted Nominees list10
07 Feb 2019
|
||||
1 | Nidhi Gupta | Female | LDC | Dwarka Sector 8 , New Delhi , 110077 |
Accepted Nominees list8
04 Feb 2019
|
||||
1 | Rakesh Kumar Sinha | Male | Crime Assistant | Dr. SK Singh Path, Baily Road, Patna - 22 |
2 | Amit Verma | Male | STENOGRAPHER GR. II | DR. S.K.SINGH PATH, BAILEY ROAD, PATNA |
Accepted Nominees list7
01 Feb 2019
|
||||
1 | Kamlesh Kumar Singh | Male | Stenographer Grade - D | Deptt. of Personnel Administrative Reforms & Rajbhasa, Govt. of Jharkhand, First floor, Project Bhawan, Dhurwa, Ranchi |
Accepted Nominees list6
01 Feb 2019
|
||||
1 | Rajeev Ranjan | Male | Sub Inspector (Steno) | TRAINING DIRECTORATE, HQ DG BSF, CGO COMPLEX, BLOCK NO. 10, LODHI ROAD, NEW DELHI - 110003 |
Accepted Nominees list5
01 Feb 2019
|
||||
1 | Ranjini Kumar | Female | Training Officer | Green Park, Niranjanpur |
2 | Rajat Chaudhary | Male | Lower Division Clerk | NH-8,Mahipalpur, Near SSB Office, New Delhi |
3 | Lovenesh Kumar | Male | Lower Division Clerk | NH-8, Mahipalpur, Near SSB Office, New Delhi |
4 | Bijander Kushwaha | Male | MTS | NH-8, Mahipalpur, Near SSB Office, New Delhi |
5 | Deepak Deepak | Male | DEO (Data Entry Operator) | Block no. 12, CGO Complex, Lodhi Road |
6 | Ajay Kumar | Male | Skilled Work Assistant | National Institute of Immunology, Aruna Asaf Ali Marg, Near JNU East Gate, New Delhi |
7 | Naveen Negi | Male | Skilled Work Assistant | National Institute of Immunology, Aruna Asaf Ali Marg, Near JNU East Gate |
8 | Deepak Hooda | Male | Junior Secretariat Assistant | I.L.I. Building Bhawan Das Road New Delhi-110001. |
9 | Jitender Kumar | Male | Assistant Section Officer | 6th Floor, NDRF HQ, NDCC Building-II, Jai Singh Road, New Delhi-110001 |
10 | Dharmendra Singh | Male | Junior Secretariat Assistant | Q-543 Sewa nager |
Accepted Nominees list3
28 Jan 2019
|
||||
1 | Kapil Kumar | Male | Stenographer Grade - D | PANCHSHEEL BHAWAN, AUGUST KRANTI MARG, KHELGAON, NEW DELHI-110049 |